Ruotsin toimintoja johtamaan nimitetty Fredrik Gustafsson. Kuva: John Guthed
Toimistot

Konsulttiyhtiö August Associates laajenee Ruotsiin

25.3.2026 12:00
Mikko Perttunen
”Näen Ruotsin markkinassa merkittäviä mahdollisuuksia.”

Pohjoismainen konsulttiyhtiö August Associates laajenee Ruotsiin ja avaa toimiston Tukholmaan huhtikuussa 2026. Yhtiö on samalla nimittänyt Fredrik Gustafssonin Ruotsin toimintojen johtoon.

Tukholman toimisto aloittaa toimintansa huhtikuussa.

MAINOS

August Associates on vuonna 2001 Helsingissä perustettu konsulttiyhtiö, joka on toteuttanut yli 1 000 asiakastoimeksiantoa ja palvellut valtaosaa Suomen suurimmista yrityksistä.

August tukee asiakkaitaan erilaisissa muutoshankkeissa tavoitteenaan luoda kestävää arvoa. Yhtiön mukaan sen keskeisiä osaamisalueita ovat strategia ja yritysjärjestelyt, organisaatiot ja johtaminen, kaupallinen kehittäminen sekä tulosparannusohjelmat.

– Näen Ruotsin markkinassa merkittäviä mahdollisuuksia. Kysyntää on ketterälle, strategiseen neuvonantoon keskittyvälle konsulttikumppanille, joka sijoittuu suurten globaalien konsulttiyhtiöiden ja pienempien niche-toimistojen väliin, Gustafsson sanoo tiedotteessa.