McDonald’sin ja Nord DDB Helsingin sekä Jimi Vainin McDrip-kampanja kahmaisi kolmannen leijonansa torstaina Cannesissa. Kampanjan palkittin pronssileijonalla Brand Experience & Activation -kategorian sarjassa Social Engagement & Integration for Live Experience.
Kyseessä on kampanja, jossa muotisuunnittelija Jimi Vain suunnitteli vaatemalliston McDonald'sin käytetyistä työasuista. Kampanja on palkittu aikaisemmin tällä viikolla hopealeijonalla Design-kategorian sarjassa Promotional Item Design ja pronssileijonalla Social & Influencer -kategorian sarjassa Partnership.
Kaikkiaan kampanja keräsi kahdeksan shortlistausta.
Onneksi olkoon vuoden 2025 Kasvukeissit Hetki, Volvo, Bats, Laattapiste-Pukkila ja Locobase! Tutustu uusiin Kasvukeisseihin ja poimi itsellesi vinkit ja opit vaikuttavaan markkinointiin.
Katso Kasvukeissit tästä