
Yhdysvaltalainen markkinointialan media Ad Age on nimennyt Hasan & Partnersin luovan suunnittelijan, Ayan Adenin, yhdeksi alan nousevista tähdistä.
Aden on julkaisun mukaan nousemassa yhdeksi alan edistyksellisimmistä ja omaperäisimmistä nuorista kyvyistä.
Hänen puolihuolimattomasti keksimänsä Make Turku Capital Again -brändioivallus johti aikanaan mainonnan suunnittelun opintoihin. Vuoden Huippujen juniorikategoriassa voitettu Hopeahuippu toi puolestaan harjoittelu- ja lopulta työpaikan Hasanilta.
Aden alkaa Ad Agen mukaan olla tunnettu myös monimuotoisuuden puolustajana. Hän on muun muassa Eeva-lehden kampanjan takana, jossa tekoälyn avulla osoitettiin, kuinka kohtuuttomia naisiin kohdistuvat ulkonäköodotukset ovat.
Onneksi olkoon vuoden 2025 Kasvukeissit Hetki, Volvo, Bats, Laattapiste-Pukkila ja Locobase! Tutustu uusiin Kasvukeisseihin ja poimi itsellesi vinkit ja opit vaikuttavaan markkinointiin.
Katso Kasvukeissit tästä