
Hotelliyritys Strawberryn kaksi uutta hotellia, Clarion Hotel ja Comfort Hotel Helsinki Airport, avaavat ovensa asiakkaille huomenna lauantaina.
Uusi hotellikokonaisuus käsittää yli 700 huonetta, yli tuhannen osallistujan tapahtumatilan ja 21 kokoushuonetta. Strawberryn GLO Hotel Airport käy myös läpi muodonmuutoksen kesäkuun alussa. Helsinki-Vantaan tuloaulan pohjakerroksessa sijaitseva hotelli tunnetaan jatkossa nimellä Comfort Hotel Xpress Helsinki Airport Terminal.
Lentoasemalla ja sen välittömässä läheisyydessä palvelee nyt viisi hotellia, joissa on yhteensä lähes 1200 huonetta ja 33 kokoustilaa. Laajemmalla lentoasema-alueella hotellien määrä nousee yhteensä kahteentoista.
Onneksi olkoon vuoden 2025 Kasvukeissit Hetki, Volvo, Bats, Laattapiste-Pukkila ja Locobase! Tutustu uusiin Kasvukeisseihin ja poimi itsellesi vinkit ja opit vaikuttavaan markkinointiin.
Katso Kasvukeissit tästä