Ohjaaja-valokuvaaja Kitty Lee Schumacher aloittaa eksklusiivisen yhteistyön Coocan kanssa Suomessa.
Muun muassa Pumalle, Disneylle, UGG:lle, Zalandolle, FC Bayern Münchenille ja Highsnobietylle työskennellyt Schumacher ohjaa mainoksia ja musiikkivideoita. Hän on myös valokuvaaja, art director sekä visuaalinen taiteilija.
Ruotsissa syntynyt ja kasvanut, nykyään Berliinissä asuva Schumacher yhdistää työssään modernin vision ja teknisen osaamisen. Schumacher on luonut mainetta yhdistämällä eri tyylejä ja herättämällä eloon todellisuuden rajoja rikkovia immersiivisiä maailmoja.
Schumacherin työt yhdistävät todellisen ja kuvitellun häilyviä rajoja.
– Kitty Leen monipuolisuus luovassa työssä sekä CGI- ja jälkituotantopainotteisissa projekteissa on mielenkiintoinen yhdistelmä, joka tarjoaa uuden näkökulman mainontaan ja brändien erottuvuuteen, Cocoan vastaava tuottaja Charlotte Westerlund kommentoi tiedotteessa.
Onneksi olkoon vuoden 2025 Kasvukeissit Hetki, Volvo, Bats, Laattapiste-Pukkila ja Locobase! Tutustu uusiin Kasvukeisseihin ja poimi itsellesi vinkit ja opit vaikuttavaan markkinointiin.
Katso Kasvukeissit tästä